вторник, 28 марта 2017 г.

Оновлюємо школу разом!

Міністерство освіти і науки України спільно з соціальною платформою EdEra  (www.ed-era.com.) закликають  взяти участь в оновленні програм для 5-9 класів! Єдина умова – дотримання простих правил. Під час першої сесії робочі групи з вчителів-практиків, науковців та представників МОН обговорили пропозиції дописувачів і представляють суспільству проекти оновлених програм та стислий опис можливих ключових змін. У зведених таблицях пропозицій ви можете побачити, що вже враховано, а що – ні, і чому.
·      Друга сесія он-лайн обговорення триває  з 22 березня по 2 квітня 2017 року.
·      Обробка коментарів (робочі групи спільно з модераторами доопрацьовуватимуть програми) –  з 3 квітня по 17 квітня 2017 року.
·      Доопрацьовані програми будуть представлені на засіданні колегії МОН –  на початку травня 2017 р.
Шановні вчителі освітньої галузі "Мистецтво"!
Рекомендуємо:
- зареєструватися  на платформі EdEra (перейти за посиланням: https://courses.ed-era.com/register);
- обрати і проаналізувати навчальну програму  «Мистецтво. 5-9 класи»; 
- долучитися до  участі в публічному обговоренні змісту і структури: конструктивно прокоментувати під відповідним розділом та стати ініціатором якісних змін.

Опис ключових змін до проекту оновленої програми (https://artmon59-new.ed-era.com/opus_zmyn.html#opus)
Робочою групою здійснено такі опрацювання змісту і структури навчальної програми «Мистецтво. 5- 9 кл»:
- у Пояснювальній записці визначено завдання предмету, які реалізують мету базової середньої освіти; введено розділ «Компетентнісний потенціал предмету», де розкрито можливості мистецтва у формуванні ключових компетентностей; окреслено особливості уведення в освітній процес уроків мистецтва наскрізних змістових ліній; схарактеризовано предметну мистецьку компетентність;
- в основному змісті навчальної програми ретельно доопрацьовано розділ «Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів», а саме: вимоги до учнів згруповано у відповідності до компетентнісних компонентів (знаннєвий, діяльнісний, оцінно-ціннісний), рельєфно прописано оцінно-ціннісний компонент, уважно доопрацьовані усі вимоги програми з образотворчого мистецтва відповідно до коментарів дописувачів.
Робочою групою також опрацьовано 131 коментар, що надійшов на платформу EdEra. З них взято до розгляду і внесено відповідні зміни у змісті програми 6 коментарів, враховано повністю - 11, враховано частково 13; винесено на обговорення - 2. Більшість коментарів не враховано за відсутності конкретних пропозицій щодо власне змісту програми. Дописувачі у переважній більшості «спілкувалися» між собою (проблема - відповідь), висловлюючи своє незадоволення перевантаженістю програми (хоча, по суті, усі заявлені зауваження стосувалися підручників, а не змісту програми) або емоційно роздумуючи на теми методики викладання мистецтва.



До уваги вчителів художньо-естетичного циклу!

Розпочато відбір підручників для  9-х класів!
Представники педагогічних колективів українських шкіл отримали можливість ознайомитись з електронними версіями проектів нових підручників для 9 класу. Про це повідомляє прес-служба Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО).


Передбачається, що учителі-практики та представники адміністрацій навчальних закладів зможуть рекомендувати найкращі проекти підручників для використання у навчальному процесі.
В Інституті модернізації змісту освіти зазначають, що під час першого етапу конкурсного відбору оригінал-макети проектів підручників уже пройшли науково-педагогічну експертизу.
З 20 березня до 14 квітня 2017 року загальноосвітні навчальні заклади ознайомлюються з електронними версіями розміщених в Репозитарії оригінал-макетів підручників, яким за результатами І етапу Конкурсу надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», і відповідно до інструктивно-методичних матеріалів для здійснення вибору електронних версій оригінал-макетів підручників заповнюють спеціальну форму вибору. Вхід до Репозитарію за посиланням: http://www.repository.imzo.gov.ua/


Перелік проектів підручників, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів


Назва проекту підручника
Кількість
Автор(и)
«Мистецтво» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів


4
Гайдамака О.В.
Кондратова Л.Г.
Назаренко Н. В., Чєн Н. В., Севастьянова Д.О., Мерзлікіна М.М.
Масол Л.М.

До 18 квітня 2017 року ІМЗО узагальнює результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожної назви підручника, оформлених загальноосвітніми навчальними закладами в Репозитарії, та готує інформацію для розгляду Конкурсними комісіями Конкурсу.
18 квітня 2017 року ІМЗО передає Конкурсним комісіям Конкурсу узагальнені результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожної назви підручника, оформлених загальноосвітніми навчальними закладами на Репозитарії, для аналізу та пропозицій щодо формування Переліку підручників, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету в 2017 році.
18 квітня 2017 року Конкурсні комісії Конкурсу передають до ІМЗО протоколи засідань Конкурсних комісій II етапу Конкурсу щодо формування Переліку підручників, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету в 2017 році.
До 19 квітня 2017 року ІМЗО оприлюднює на офіційних веб-сайтах МОН України, ІМЗО та в Репозитарії протоколи Конкурсних комісій Конкурсу щодо вибору проектів з кожної назви підручника, що оформлені загальноосвітніми навчальними закладами в Репозитарії, які можуть друкуватися за рахунок коштів державного бюджету в 2017 році.









понедельник, 27 марта 2017 г.

Районне методичне об’єднання вчителів музичного мистецтва

23 березня 2017 року на базі Полтавського районного Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося чергове засідання районного методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва.

Питання, що обговорювали:
- інформаційна компетентність учителя як показник розвитку його педагогічної майстерності (Рощак Ю.В., методист РМК  МСЦОЗО);
- структура уроку музичного мистецтва (Москаленко Л.А., вчитель Супрунівського НВК);


- етапи слухання музики на уроках музичного мистецтва (Шамраєнко М.А., вчитель Гожулівського НВК);

- алгоритм розучування пісні з учнями на уроках музичного мистецтва (Богомаз Ю.І., вчитель Новоселівської ЗОШ І-ІІІ ст.).

Методист РМК  МСЦОЗО  Ю.В. Рощак  закликала освітян зареєструватися на соціальній платформі EdEra  (www.ed-era.com.) та долучитися до  участі в публічному обговоренні змісту і структури  навчальної програми  «Мистецтво. 5-9 класи», стати ініціаторами якісних змін.  Друга сесія онлайн обговорення триває з 22 березня по 2 квітня 2017 р.  На другому етапі проекту найцікавішим коментаторам буде надано можливість записати власні відеомайстеркласи з прикладами компетентнісного навчання.
З метою підвищення рівня  професійної майстерності вчителям музичного мистецтва запропоновано взяти участь у вебінарах весняної сесії в рамках онлайн-проекту видавництва «Ранок»  «Інтерактивна школа творчого вчителя».
Директор Полтавського районного Будинку дитячої та юнацької творчості Бурлакова І.О. зупинилася на питанні стану підготовки учасників до районного огляду-конкурсу художньої самодіяльності учнів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів «Веселка». 


Заключним етапом методичного об’єднання  стала практична частина: перегляд та обговорення  конкурсу літературно-музично-спортивних міні-композицій районного етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».    
Працюють творчі групи вчителів

У спрямуванні творчих пошуків педагогів щодо вивчення і впровадження досягнень психолого-педагогічної науки та перспективного досвіду у навчально-виховний процес особлива увага відводиться творчим групам. 
21 березня 2017 року на базі інформаційного центру РМК МСЦОЗО відбулися засідання творчих груп учителів музичного, образотворчого мистецтва та художньої культури.
Проблеми, над якими працювали творчі групи протягом 2016-2017 н.р.:
·         «Розвиток активної творчої діяльності учнів на уроках образотворчого мистецтва засобами ІКТ»  (уроки образотворчого мистецтва  у 7-му класі). 
·         «Використання ІКТ на уроках музичного мистецтва у 7 класі»  (уроки музичного мистецтва  у 7-му класі). 
·         «Організація практичної творчої роботи на уроках художньої культури у 11 класі».
Педагоги підвели підсумки роботи. За результатами напрацювань формуються методичні посібники, де будуть розміщені розробки уроків з елементами ІКТ, мультимедійні презентації (у програмі Microsoft Power Point), відповідний музичний матеріал (фонотека), розробки практичних завдань. Дані матеріали стануть у нагоді вчителям музичного, образотворчого мистецтва, художньої культури, інтегрованого курсу «Мистецтво».


Творча група вчителів музичного мистецтва




Майстер-клас «Японське віяло»

14 березня 2017 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проведено майстер-клас  Л.І. Омельченко, учителя художньої культури Кременчуцького ліцею №11 «Японське віяло». Тему обрано символічно, адже указом Президента України 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні.
Участь у майстер-класі взяли вчителі художньої культури Полтавської області.  Л.І.Омельченко та  волонтерка Корпусу Миру Сюй Вень Цюнь ознайомили присутніх із культурою Японії. Педагоги з’ясовували  різницю між японською та китайською чайною церемонією,  дізналися про різновиди японського театру, навчилися в’язати  китайські вузлики, виготовляти японські віяла.
Однолько О.І., вчитель художньої культури Щербанівського НВК разом із Сюй Вень Цюнь, волонтеркою Корпусу Миру в’яжуть  китайські вузлики



Японське віяло