среда, 2 ноября 2016 г.

Районне методичне об’єднання вчителів художньої культури
   Мистецькі дисципліни у школі – це можливість творчого розвитку дітей та навчання їх здатності міркувати, сперечатися, відстоювати власну думку. А ще – отримати насолоду від зустрічі із шедеврами світового та вітчизняного мистецтва. 
   28 жовтня 2016 року на базі  інформаційного центру районного методичного кабінету  відбулося  чергове засідання методичного об’єднання вчителів художньої культури з теми «Впровадження художньо-педагогічних технологій на уроках художньої культури». 
   Методист РМК Ю.В.Рощак наголосила на інноваційних підходах до навчання художньої культури та розкрила суть деяких художньо-педагогічних технологій, сфокусувала увагу на організації проектної діяльності учнів на уроках художньої культури (виконання мистецьких проектів). Упровадження в освітню практику інноваційних художньо-педагогічних технологій має важливу роль для естетичного, зокрема поліхудожнього виховання учнів основної школи, формування у них особистісного ціннісно-смислового ставлення мистецтва, української культури й водночас толерантності по відношенню до культур інших народів світу.
   У рамках обміну досвідом, Н.О. Наливайко, вчитель художньої культури Розсошенської гімназії, зупинилася на організації практичної творчої  роботи на уроках художньої культури у 9-11 класах: створення панно для шкільного інтер'єру, скульптур малих форм (паперопластика), ескізу ілюстрації  сувій, ляльки-мотанки, тощо. Учитель провела майстер-клас з виготовлення театральних масок.
  У рамках РМО вчителі художньої культури обговорили концепцією «Нової української школи».







Районне методичне об’єднання вчителів образотворчого мистецтва

27 жовтня 2016 року на базі  інформаційного центру районного методичного кабінету  відбулося  чергове засідання методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва з теми  «Образотворче мистецтво: традиції та інновації». 
Методист  РМК  Ю.Рощак ознайомила присутніх із проблемно-евристичними, інтерактивними, інтегративними, ігровими, сугестивними та терапевтичними художньо-педагогічними технологіями. Вчителі розглянули та обговорили питання  нетрадиційних технік малювання як засобу розвитку дитячої образотворчої діяльності.
З метою підвищення фахової майстерності вчителів образотворчого мистецтва Ю.Рощак провела майстер-клас  «Лялька-мотанка (вузлова з ниток)». Трохи часу, терпіння  – і невеличкі клубочки ниток, шматочки тканини, стрічки  перетворилися на справжні витвори мистецтва. Вчителі власноруч виготовили  ляльки-мотанки «Подорожниці»  –  традиційний  оберіг для подорожуючих.
У рамках РМО вчителі образотворчого мистецтва обговорили концепцією «Нової української школи».




Музичне мистецтво: традиції та інновації

Музика – це універсальна мова людства.
Генрі Лонгфелло Уодсворт

25 жовтня 2016 року на базі  інформаційного центру районного методичного кабінету  відбулося  чергове засідання методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва загальноосвітніх навчальних закладів Полтавського району. Тема, що обговорювали:  «Музичне мистецтво: традиції та інновації». 
Методист  РМК  Ю. Рощак ознайомила присутніх із художньо-педагогічними технологіями, зупинилася на традиційних та інноваційних підходах до навчання музичного мистецтва. Методист відзначила інноваційність самої програми «Мистецтво. 5–9 класи», що передбачає свободу творчості вчителя: ставлення до змісту і технологій навчання, поурочного розподілу навчального художнього матеріалу, можливості вибору традиційних та сучасних педагогічних методик. Сьогодні вчитель має можливість обирати мистецькі твори для сприймання та співу, орієнтуючись на  навчальну тематику та критерій їх високої художньої якості, а також розробляти художньо-практичні й ігрові завдання для учнів, враховуючи програмні вимоги, мету уроку, дбаючи про цілісну драматургію уроку. Освітяни ознайомилися із авторськими методиками О. Стрельникової  (комплекс вправ дихальної системи, заснований на форсованому вдиху через ніс), В. Ємельянова (фонопедичний метод розвитку голосу), Д. Огороднова (методика комплексного виховання вокально-мовленнєвої  й емоційно-рухової культури людини).
Гнатанко І.В., учитель музичного мистецтва Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва, наголосила на змінах, внесених до навчальної програми з музичного мистецтва для 1-4-х класів (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016 № 948).
Ю.Рощак запропонувала вчителям долучитися до участі у районному проекті «Інформаційна районна система освіти» та Всеукраїнському проекті "Інтерактивна школа творчого вчителя" (в рамках онлайн-проекту Видавництва "Ранок". Вебінар осінньої сесії онлайн-проекту з музичного мистецтва - 28 жовтня. Тема  «Музичне мистецтво. 7 клас. Класика української пісні. Панорама сучасного музичного життя України» пікер: Наземнова Т.О.).
У рамках РМО вчителі музичного мистецтва обговорили концепцією «Нової української школи».