среда, 2 ноября 2016 г.

Районне методичне об’єднання вчителів художньої культури
   Мистецькі дисципліни у школі – це можливість творчого розвитку дітей та навчання їх здатності міркувати, сперечатися, відстоювати власну думку. А ще – отримати насолоду від зустрічі із шедеврами світового та вітчизняного мистецтва. 
   28 жовтня 2016 року на базі  інформаційного центру районного методичного кабінету  відбулося  чергове засідання методичного об’єднання вчителів художньої культури з теми «Впровадження художньо-педагогічних технологій на уроках художньої культури». 
   Методист РМК Ю.В.Рощак наголосила на інноваційних підходах до навчання художньої культури та розкрила суть деяких художньо-педагогічних технологій, сфокусувала увагу на організації проектної діяльності учнів на уроках художньої культури (виконання мистецьких проектів). Упровадження в освітню практику інноваційних художньо-педагогічних технологій має важливу роль для естетичного, зокрема поліхудожнього виховання учнів основної школи, формування у них особистісного ціннісно-смислового ставлення мистецтва, української культури й водночас толерантності по відношенню до культур інших народів світу.
   У рамках обміну досвідом, Н.О. Наливайко, вчитель художньої культури Розсошенської гімназії, зупинилася на організації практичної творчої  роботи на уроках художньої культури у 9-11 класах: створення панно для шкільного інтер'єру, скульптур малих форм (паперопластика), ескізу ілюстрації  сувій, ляльки-мотанки, тощо. Учитель провела майстер-клас з виготовлення театральних масок.
  У рамках РМО вчителі художньої культури обговорили концепцією «Нової української школи».







Районне методичне об’єднання вчителів образотворчого мистецтва

27 жовтня 2016 року на базі  інформаційного центру районного методичного кабінету  відбулося  чергове засідання методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва з теми  «Образотворче мистецтво: традиції та інновації». 
Методист  РМК  Ю.Рощак ознайомила присутніх із проблемно-евристичними, інтерактивними, інтегративними, ігровими, сугестивними та терапевтичними художньо-педагогічними технологіями. Вчителі розглянули та обговорили питання  нетрадиційних технік малювання як засобу розвитку дитячої образотворчої діяльності.
З метою підвищення фахової майстерності вчителів образотворчого мистецтва Ю.Рощак провела майстер-клас  «Лялька-мотанка (вузлова з ниток)». Трохи часу, терпіння  – і невеличкі клубочки ниток, шматочки тканини, стрічки  перетворилися на справжні витвори мистецтва. Вчителі власноруч виготовили  ляльки-мотанки «Подорожниці»  –  традиційний  оберіг для подорожуючих.
У рамках РМО вчителі образотворчого мистецтва обговорили концепцією «Нової української школи».




Музичне мистецтво: традиції та інновації

Музика – це універсальна мова людства.
Генрі Лонгфелло Уодсворт

25 жовтня 2016 року на базі  інформаційного центру районного методичного кабінету  відбулося  чергове засідання методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва загальноосвітніх навчальних закладів Полтавського району. Тема, що обговорювали:  «Музичне мистецтво: традиції та інновації». 
Методист  РМК  Ю. Рощак ознайомила присутніх із художньо-педагогічними технологіями, зупинилася на традиційних та інноваційних підходах до навчання музичного мистецтва. Методист відзначила інноваційність самої програми «Мистецтво. 5–9 класи», що передбачає свободу творчості вчителя: ставлення до змісту і технологій навчання, поурочного розподілу навчального художнього матеріалу, можливості вибору традиційних та сучасних педагогічних методик. Сьогодні вчитель має можливість обирати мистецькі твори для сприймання та співу, орієнтуючись на  навчальну тематику та критерій їх високої художньої якості, а також розробляти художньо-практичні й ігрові завдання для учнів, враховуючи програмні вимоги, мету уроку, дбаючи про цілісну драматургію уроку. Освітяни ознайомилися із авторськими методиками О. Стрельникової  (комплекс вправ дихальної системи, заснований на форсованому вдиху через ніс), В. Ємельянова (фонопедичний метод розвитку голосу), Д. Огороднова (методика комплексного виховання вокально-мовленнєвої  й емоційно-рухової культури людини).
Гнатанко І.В., учитель музичного мистецтва Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, голова методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва, наголосила на змінах, внесених до навчальної програми з музичного мистецтва для 1-4-х класів (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016 № 948).
Ю.Рощак запропонувала вчителям долучитися до участі у районному проекті «Інформаційна районна система освіти» та Всеукраїнському проекті "Інтерактивна школа творчого вчителя" (в рамках онлайн-проекту Видавництва "Ранок". Вебінар осінньої сесії онлайн-проекту з музичного мистецтва - 28 жовтня. Тема  «Музичне мистецтво. 7 клас. Класика української пісні. Панорама сучасного музичного життя України» пікер: Наземнова Т.О.).
У рамках РМО вчителі музичного мистецтва обговорили концепцією «Нової української школи».




вторник, 18 октября 2016 г.


Районне методичне об'єднання вчителів художньо-естетичного циклу

 29 серпня 2016 року  на базі Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання методичних об'єднань учителів музичного, образотворчого мистецтва, художньої культури. Питання, що розглядалися:
- аналіз роботи методичних об’єднань за 2015-2016 н.р. та завдання на новий навчальний рік;
- нормативно-правове, навчально-методичне забезпечення навчально-виховного процесу освітньої галузі «Мистецтво»;
- методичні рекомендації щодо особливостей викладання предметів освітньої галузі “Мистецтво” у  2016-2017 навчальному році;
- критерії оцінювання навчальних досягнень учнів за новим Державним стандартом;
- особливості організації навчального процесу у 8 класі (навчальні програми, підручники, їх концепція, методичні поради щодо вивчення складних тем).
Окреслено перспективні напрямки  діяльності роботи педагогів у 2016/2017 н.р. щодо підвищення професійної компетентності вчителя в умовах оновлення змісту освіти.



понедельник, 12 сентября 2016 г.

Шановні колеги!

Вітаю вас із Днем знань та початком нового навчального року! 
Зичу  міцного здоров'я, миру, злагоди, любові у ваших родинах. Нехай новий навчальний рік стане роком великих досягнень і перемог. Нехай віра, професіоналізм, мудрість, осяяні зіркою удачі й надалі будуть достойним дороговказом у вашій нелегкій освітянській праці в ім'я України.

пятница, 5 февраля 2016 г.

 

У рамках роботи над науково-методичною проблемою району «Формування дослідницьких компетентностей учасників навчально-виховного процесу»

З метою формування  професійних педагогічних компетентностей учителів художньо-естетичного циклу, в рамках засідань районних методичних об’єднань, проведено відкриті уроки, позакласні заходи, організовано виступи  вчителів з досвіду їх роботи,  ознайомлено з інноваційними художньо-педагогічними технологіями, проведено ряд семінарів, майстер-класи. 

  

   Вивчено стан викладання музичного мистецтва
      Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету протягом лютого-квітня 2016 року вивчено стан викладання музичного мистецтва в загальноосвітніх закладах району: Головачанському, Мачухівському, Степненському, Тахтаулівському, Тростянецькому навчально-виховних комплексах,  Новоселівській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів. У процесі вивчення відвідано і проаналізовано цикл уроків музичного мистецтва у 5-8 класах, вивчено стан ведення шкільної документації: поурочні та календарні плани вчителів, матеріали самоосвітньої роботи, класні журнали, матеріали контрольно-аналітичної діяльності адміністрації шкіл; проаналізовано навчально-матеріальну базу з музичного мистецтва; проведено співбесіди з адміністрацією шкіл, учителями.
Учителі обізнані з навчальними програмами з музичного мистецтва, відповідними листами Міністерства освіти і науки України, методичними рекомендаціями щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу, критеріями навчальних досягнень учнів, іншими офіційними документами. Систему роботи спрямовують на виконання програм, якість викладання, формування знань, умінь і навичок та застосування їх на практиці. Педагоги мають власні напрацювання, поряд із цим, вивчають та впроваджують передовий педагогічний досвід учителів Полтавської та інших областей України, активно впроваджують елементи сучасних освітніх технологій, в тому числі й художньо-педагогічних: інтегративних (авт. М.Мариновська), проблемних (авт. М.Махмутов), інтерактивних (авт. О.Пометун, Л.Пироженко), проектних (за О.Пєхотою): індивідуальні, групові та колективні проектні завдання;  ігрових (авт. Д.Ельконін, В.Коваленко, Б.Нікітін, П.Підкасистий. М.Стронін та ін), інформаційно-комунікаційних (авт. Г.Селевко), особистісно орієнтованого навчання (авт. С.Подмазін).  

Засідання творчої групи вчителів музичного мистецтва


   У спрямуванні творчих пошуків педагогів щодо вивчення і впровадження досягнень психолого-педагогічної науки та перспективного досвіду у навчально-виховний процес особлива увага відводиться творчим групам.  
      4 лютого 2016 року  на базі  інформаційного центру районного методичного кабінету відділу освіти  відбулися засідання творчої групи вчителів музичного мистецтва у складі:
– Павленко Тетяна  Анатоліївна – вчитель Тахтаулівського НВК, керівник творчої групи;
– Гнатенко Ірина Вікторівна –  вчитель Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
– Гасенко Любов Іванівна – вчитель музичного мистецтва Нижньомлинської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
– Дементьєва Лариса Анатоліївна – вчитель музичного мистецтва Мачухівського НВК;
– Богомаз Юлія Іванівна – вчитель Новоселівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
– Рощак Юлія Василівна – методист районного методичного кабінету відділу освіти. 
     Тема, що обговорювали «Використання інформаційно-комунікативних технологій на уроках музичного мистецтва». Вчителі працювали над методичною розробкою до уроків музичного мистецтва у 7 класі за новою програмою «Мистецтво»  (авт. Масол та ін.), створеною відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1392: розробляли конспекти уроків, створювали мультимедійні презентації  до уроків у програмі Microsoft PowerPoint, підібрали відповідний музичний матеріал із нотами та словами для співу, музичні твори по слуханню музики.

Засідання творчої групи вчителів образотворчого мистецтва

     4 лютого 2016 року  на базі  інформаційного центру районного методичного кабінету відділу освіти  відбулися засідання творчої групи вчителів образотворчого мистецтва у складі:
– Гудзь Ліна Анатоліївна – вчитель Тростянецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник творчої групи;
– Прохоренко Світлана Миколаївна – вчитель Рунівщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
– Олефіренко Наталія Григорівна – вчитель Абазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
– Бречко Алла Іванівна – вчитель Бричківського НВК;
– Рощак Юлія Василівна – методист районного методичного кабінету відділу освіти.
    Тема, що обговорювали «Розвиток активної творчої діяльності учнів на уроках образотворчого мистецтва засобами ІКТ». Від активної творчої діяльності учнів на уроках вирішення залежить ефективність навчальної діяльності, що проявляється в міцному засвоєнні знань, розвитку позитивної мотивації до навчання, формуванні  готовності адаптуватися до викликів сьогодення, активно діяти, вмінні вчитись і його реалізації в самостійній навчальній діяльності. 
    Вчителі працювали над методичною розробкою до уроків образотворчого мистецтва у 7 класі за новою програмою «Мистецтво»  (авт. Масол та ін.), створеною відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1392:  розробляли конспекти уроків, створювали мультимедійні презентації до уроків, підбирали дидактичні матеріали. Тож і в цьому навчальному році творча група робить ще один вдалий крок до вершин педагогічної майстерності.

Засідання творчої групи вчителів художньої культури

    5 лютого 2016 року  на базі  інформаційного центру районного методичного кабінету відділу освіти  відбулися засідання творчої групи вчителів художньої культури у складі:
– Крисько Людмила  Володимирівна - вчитель художньої культури Нижньомлинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, керівник;
– Ашуркіна  Ірина Петрівна - вчитель художньої культури Терешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
– Ночовна Катерина Іванівна - вчитель художньої культури Калашниківського НВК
– Однолько Ольга Іванівна - вчитель художньої культури Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
– Рощак Юлія Василівна – методист районного методичного кабінету відділу освіти.
   Тема, що обговорювали «Використання мультимедійних презентацій на уроках художньої культури у 10 класі (музична і театральна культура, кіномистецтво)».
   Вчителі працювали над методичною розробкою до уроків художньої культури у 10 класі (академічний рівень): обґрунтували доцільність використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках художньої культури, розробляли конспекти уроків, презентації до розділів програми «Художня культура XVII – XVIII cт.», «Українська художня культура ХІХ ст.», «Українська художня культура ХХ ст.».

четверг, 4 февраля 2016 г.